سهامداران

سیتکو فعالیت خود را در سال 1391 در زمینه پتروشیمی، نفت و گاز آغاز کرد.

سهامداران شرکت عمده به شرح زیر می باشند:

موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان

در اواخر سال ١٣٧٣ اندیشه ارتقاء معیشتی و رفاه فرهنگیان به عنوان یک موضوع جدی و یکی از دغدغه های اصلی مسئولان فرهنگی کشور مطرح شد و مسئولان وقت وزارت آموزش و پرورش را بر آن داشت تا با ارائه طرح افزایش قدرت مالی دوران بازنشستگی، در راستای تحقق این هدف مهم تلاش نمایند.

هلدینگ پتروفرهنگ

شرکت پتروفرهنگ (سهامی عام) در تاریخ ۱۳۸۷/۴/۲ به صورت سهامی خاص تأسیس شده و طی شماره ۳۲۴۸۵۹ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. در حال حاضر نیز بزرگترین هلدینگ موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است.
این شرکت در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۵ پس از انجام مراحل قانونی و ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها به سهامی عام تبدیل شد.

بانک صادرات ایران

بانک صادرات ایران به عنوان یک بانك خصوصی و به‌صورت سهامی عام با نام «بانک صادرات و معادن ایران» در ١٥ شهريورماه سال ١٣٣١ طبق قوانین آن روزگار با سرمايه اوليه ٢٠ ميليون ریال با شماره ٣٨٣٣ در اداره ثبت شركت‌ها به ثبت رسید و تأسيس شد. اين سرمايه با خريد ٧٦ سهم توسط دو نفر از اعضای هيأت مؤسسين بانك و سرمايه‌گذاری بقيه اعضای هيأت‌مديره تأمين شد و سهامداران با واگذاری سفته به هيأت‌مديره تعهد دادند ٥٠ درصد بقيه تعهد خود را از محل سود ساليانه پرداخت کنند.

 

گروه مالی سپهر صادرات

گروه مالی سپهر صادرات در تاریخ 1393/08/14 و به شــماره ثبت 462901 نزد اداره ثبت شــرکت ها و مالکیت صنعتي تهران به ثبت رســید. در تاریخ 1399/03/07 با دریافت مجوز تبدیل از ســازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت از ســهامی خاص به سهامی عام تبدیل شده و عنوان شرکت از گروه مالی سپهر صادرات به «سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات» تغییر کرده است.
پس از تکمیل فرآیند پذیرش گروه مالی در یازار سرمایه، سهام این شرکت با نماد “وسپهر” در تاریخ 1399/06/31 به در بازار اول فرابورس ایران عرضه شد.

هلدینگ انرژی سپهر

​شرکت انرژی سپهر(سهامی خاص) در تاریخ 1389/02/06 در تهران تحت شماره 373450 به ثبت رسیده و رسما فعالیت خود را آغاز کرده است. آخرین سرمایه شرکت 9998 میلیارد ریال است. این شرکت در راستای عمل به اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اجرای برنامه های خصوصی سازی برای توسعه صنایع کشور به خصوص صنعت، نفت، گاز و پتروشیمی با بهره گیری از سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی تشکیل شد.​

12