«سوپر اپلیکیشن فرهنگیان» راه‌اندازی شد

دکتر کوروش داداش تبار احمدی مشاور مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس از راه‌اندازی سوپر اپلیکیشن فرهنگیان خبر داد و اظهار کرد: این پلتفرم یک اپلیکیشن موبایلی است که چندین قابلیت و خدمات را ترکیب کرده و این امکان را به فرهنگیان می‌دهد تا بدون جابجایی بین برنامه‌ها، وظایف مختلفی را انجام دهند و به خدمات مختلف مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

دکتر داداش‌تبار با بیان اینکه سوپر اپلیکیشن‌ها، پتانسیل بسیاری برای ایجاد تغییر در کسب‌و‌کارها دارند، تأکید کرد: در راستای تدابیر مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان برای ورود به حوزه اقتصاد دیجیتال و کاهش ریسک‌های معمول در اینگونه پروژه‌ها، طراحی، تولید و توسعه سوپر اپلیکیشن در دستور کار قرار گرفت.

وی با توجه به اهمیت حمایت حداکثری فرهنگیان در نصب و بهره‌برداری از سرویس‌های پیاده‌سازی شده بر روی سوپر اپلیکیشن، تصریح کرد: این اقدام علاوه بر ایجاد ارزش افزوده مضاعف برای آنها، به رونق اقتصادی پلتفرم در کوتاه و میان‌مدت یاری رسانده و زمینه‌ساز توسعه سرویس‌های ارزش‌آفرین بر این بستر در بلندمدت می‌شود.

دکتر داداش‌تبار اظهار کرد: هدف اصلی از طراحی و توسعه «سوپر اپلیکیشن فرهنگیان»، رونق بخشی اقتصاد دیجیتال مؤسسه و شرکت‌های تابعه است به گونه‌ای که تمامی هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه مؤسسه طی یک فرایند گذار از حالت سنتی خارج شده و قادر خواهند بود تمام خدمات و محصولات خود را در این بستر ارائه کنند.

وی، امکان ذخیره حجم زیادی از داده‌ها و استفاده از رابط کاربری سریع و پاسخ‌گو با استفاده از فریم ورک‌های لایه Front مانند  React و NextJS را از دیگر مشخصات این پلتفرم عنوان کرد.

111    112

وی تصریح کرد: در گام نخست با ارائه این اپلیکیشن، برخی از مهم‌ترین سرویس‌های بیمه معلم و بانک سرمایه به صورت دیجیتالی به فرهنگیان محترم ارائه شده است که در فاز توسعه، سطح اینگونه خدمات به لحاظ کمی و کیفی به شکل شایسته ارتقاء خواهد یافت.

دکتر داداش تبار افزود: از آنجایی که این اپلیکیشن طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌دهد، کاربران احتمالا زمان بیشتری را درون برنامه صرف می‌کنند و در نتیجه سطح تعامل خود را با پلتفرم افزایش می‌دهند. به گونه‌ای که اعضا برای دریافت خدماتی نظیر «صورت وضعیت اعضا»، «تسهیلات دریافتی» و «ریز تراکنش‌های مبالغ واریزی»، «مشاهده سهام اختصاص یافته در طرح ارزش مالکانه» و مواردی از این دست به طور انحصاری باید به آن مراجعه کنند.

وی اظهار کرد: این پلتفرم از قابلیت مقیاس‌پذیری لازم متناسب با افزایش تعداد کاربران و تعدد خدمات و سرویس‌های ارائه شده برخوردار است؛ به‌گونه‌ای که با رشد تعداد کاربران، منابع مورد نیاز جهت ارائه خدمات، با سهولت بیشتر گسترش یافته و مجموعه جامع‌تری از خدمات به مخاطبان ارائه خواهد شد.

منبع:سایت موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان