تفاهم نامه همکاری هلدینگ انرژی سپهر و بانک شهر امضا شد

علی یاری مدیرعامل هلدینگ انرژی سپهر و رحیم طاهری قائم مقام بانک شهر تفاهم نامه همکاری دوجانبه امضا کردند.

مدیرعامل هلدینگ انرژی سپهر در این آئین گفت: پتروشیمی به عنوان پیش قراول تامین ارز کشور و نظام بانکی به عنوان پشتیبان تولیدکنندگان داخلی، از یک سو رونق و توسعه اقتصادی ایران اسلامی را تضمین می کنند و از سوی دیگر اجرایی کردن شعار مدنظر رهبر معظم انقلاب را؛ از این رو همکاری این دو جریان از الزامات توسعه ای کشور است.

مهندس علی یاری افزود: تامین مالی پروژه های این هلدینگ با اولویت تکمیل دو طرح دنا و سیراف انرژی، به عنوان اصل اساسی این مجموعه در دستور کار قرار دارد و انعقاد این تفاهم نامه نیز در همین راستاست.

وی در ادامه با تاکید بر تشکیل کارگروه های تخصصی بین هلدینگ و بانک اظهار داشت: برنامه ریزی مدونی در خصوص توسعه همکاری ها با بانک شهر انجام گرفته تا با نگاه تخصصی، گام های موثری در دستیابی به اهداف متعالی دو مجموعه برداشته شود.

یاری در پایان گفت: امید است با تامین مالی حاصل از این تفاهم نامه، پتروشیمی دنا با پیشرفت بیش از 80 درصدی و پتروشیمی سیراف انرژی با پیشرفت 59 درصدی، طبق برنامه زمان بندی به بهره برداری رسند تا ضمن افزایش سبد تولیدی متانول کشور، اشتغال پایدار بیش از 1000 نفر ایجاد شود.

قائم مقام بانک شهر نیز در این آئین اظهار داشت: این بانک به عنوان پیشتاز حمایت از صنعت پتروشیمی کشور، برنامه جامعی در خصوص حمایت از تولید کنندگان داخلی در این حوزه دارد و همواره خود را حامی صنعتگران دانسته است.
طاهری افزود: سرمایه گذاری در صنعت ارزش آفرین پتروشیمی از اولویت های تیم مدیریتی بانک است تا ضمن
رفع دغدغه تولیدکنندگان، پویایی اقتصادی را نیز ایجاد نماییم.

در این آئین که با حضور فرهاد جهانگیری قائم مقام و عضو هیئت مدیره انرژی سپهر و مدیران ارشد بانک شهر برگزار شد، بر ارائه تسهیلات، تامین ارزی و ریالی، ارائه خدمات کارگزاری، ایجاد صندوق سرمایه گذاری و نقل  انتقال وجوه ارزی تاکید شده است.

 

 

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *